Ali je potrebno organizirati enodnevni teambulding ali ne? To je vprašanje, ki si ga pogosto postavijo nadrejeni in odgovor je, da je potreben in ni važno koliko je zaposlenih v podjetju. Glede na število zaposlenih pa se potem odločimo, kateri enodnevni teambulding bi bil najprimernejši.
Moja delovna doba v enem podjetju je bila dolga, tako da sem spoznal različne situacije, ker sem bil v podjetju že na začetku, ko je šele začelo rasti in uspevati. To so bili zlati časi, enodnevni teambulding je bil dogodek, katerega smo se veselili vsi, spoštovali smo eden drugega in čutila se je hierarhija v podjetju. Imeli smo zdrave medčloveške odnose. Potem pa so leta tekla in občutil sem vedno več pritiska, nič ni bilo več tako kot je bilo prej, tudi enodnevni teambulding ni bil več to, kar je bil prej.
Direktor je postal nedostopen, njegovi govori so bili vedno bolj resni, čutil sem nepovezanost. Zakaj je do tega prišlo, ne vem, vse kar sem videl jaz je bilo to, da se je skozi leta nabralo negativnih izkušenj, ko so v podjetja prihajali nepošteni ljudje, ljudje, ki so bili nespoštljivi, izkoriščevalski in tako so tudi nadrejeni in direktor postali nedostopni. Čutilo se je to vzdušje in prav nič dobro se nisem počutil, imel sem občutek, kot da podjetje po uspešnosti raste, po medsebojnih odnosih pa strmo pada.
Resnično sem bil razočaran, predvsem zato, ker sem imel občutek, da smo spet na začetku, že ko sem imel lepe odnose z določenimi nadrejenimi, so se ti odnosi shladili in tudi enodnevni teambulding nas ni več rešil, ker smo enostavno prišli slabe volje, negativnih misli. Ne vem, zakaj je direktor še kar organiziral enodnevni teambulding, če tudi sam ni želel več sodelovati, kajti vzdušje v podjetju se gradi od vrha in če tega ni, potem se ne more tega pričakovati od zaposlenih.