Nov začetek tedna začenjam vse prej kot obetavno. Odhitim v garažo, zaženem motor in v avtu na armaturni plošči nad volanom zasveti opozorilna lučka za akumulator, kar pomeni, da mi zamuda v službo ne uide. Vse skupaj se je kot nalašč začelo na ponedeljkovo jutro, ki ga že tako kot vedno spremlja neko hitenje, zastoji na cestah in vrvež vsepovsod. Če na hitro pomislim, sem nekaj dni prej ob vžigu avtomobila opazila utripajočo luč za prazen akumulator. Seveda, kot predstavnica nežnejšega spola takim opozorilom ne namenim velike pozornosti in reševanje le-teh rajši prepustim partnerju. Prazen akumulator me prisili, da bom to jutro morala začeti z iskanjem avtomehanika, kateri mi bo pomagal pri tej težavi.
Še sanja se mi ne, koliko let je star akumulator, kaj je vzrok njegovega nedelovanja itd. Po besedah avtomehanika, ki me je rešil ponedeljkovega stresa, so razlogi za prenehanje delovanja vašega akumulatorja povezani ne samo z njegovo starostjo, pač pa s številnimi drugimi dejavniki. Nedelovanje akumulatorjev je še posebej pogost pojav v jesenskem in zimskem času, ko se temperature zraka spustijo oziroma padejo pod ničlo. Zanimivo je, da akumulator svojo zmogljivost izgublja, če avto uporabljamo samo za kratke razdalje, saj mu pri tem onemogočamo samo polnjenje. Pri starejših avtomobilih ni odveč, če preverimo, ali smo izklopili luči, radijski sprejemnik, saj vse to vpliva na porabo energije našega akumulatorja. Ker sem želela, da se moj stari, nedelujoči akumulator čim prej zamenja, se pred nakupom nisem uspela dovolj informirati o vrstah, znamkah, ceni ter kakovosti akumulatorjev na tržišču. Vse to sem prepustila avtomehaniku in zaupala v njegovo strokovnost in presojo.
Ne glede na to, kako hitra je sicer zamenjava akumulatorja, vam svetujem, da ste na akumulator in njegovo stanje v vašem motornem vozilu pozorni, saj vam bo vaše vozilo hvaležno, sami pa si boste prihranili kar nekaj slabe volje in stresnih trenutkov.